Групу інвалідності (першу, другу чи третю) встановлює медико-соціальна експертна комісія залежно від ступеня стійкого розладу функцій організму та можливого обмеження життєдіяльності при взаємодії із зовнішнім середовищем.
Пільги та гарантії у сфері праці працівникам з інвалідністю
Особи з інвалідністю І групи можуть мати підгрупу «А» чи «Б»:
- «А»: винятково високий ступінь втрати здоров'я, надзвичайна залежність від постійного стороннього догляду, допомоги чи диспансерного нагляду;
- «Б»: високий ступінь втрати здоров'я, значна залежність від інших осіб у забезпеченні життєво важливих соціально-побутових функцій, частково здатні до окремих елементів самообслуговування.
Якщо працівнику підприємства встановили інвалідність, роботодавець повинен насамперед ретельно вивчити рекомендації МСЕК. Пункти щодо умов та характеру праці потрібно забезпечити, якщо це можливо.
Якщо ж індивідуальна реабілітаційна програма відсутня, роботодавець може звернутися до МСЕК, аби комісія надала висновок: чи відповідають фактичні умови праці стану здоров’я працівника.
За матеріалами Вищої школи адвокатури НААУ
Найпоширеніші запитання, які турбують роботодавців, та відповіді на них в одній статті ☟
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.