Який е-лікарняний не скоротить жоден інший: пояснює ФСС

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Коли у одного працівника різні медичні висновки, періоди непрацездатності в яких перетинаються — діють правила скорочення

Який е-лікарняний не скоротить жоден інший: пояснює ФСС

З 1 жовтня 2021 року механізм створення і роботи з е-лікарняними зазнав змін. Тепер система враховує безліч нюансів і окремих випадків.

Фонд соціального страхування України (далі — ФСС) звертає увагу на випадки, коли одній застрахованій особі створюють різні медичні висновки, періоди непрацездатності в яких перетинаються.

Як працювати з е-лікарняними

Період непрацездатності працівника визначають в медичному висновку та відображають в е-лікарняному. Однак, якщо до електронної системи охорони здоров’я надходить інший медичний висновок, і періоди непрацездатності перетинаються, тривалість першого е-лікарняного може бути скорочена.

ФСС виділяє три причини, за якими скорочують е-лікарняні.

  1. Новий медвисновок створюють в межах одного випадку непрацездатності. У такому випадку на підставі нового медичного висновку про тимчасову непрацездатність створюють продовжений е-лікарняний. Якщо періоди перетинаються, первинний е-лікарняний переривають на даті, що передує початку наступного лікарняного. Таким чином період непрацездатності з однієї причини оформлюють кількома е-лікарняними.
  2. Новий медвисновок не пов’язаний із попереднім, але засвідчує непрацездатність в межах тієї ж категорії. Так формують первинний е-лікарняний з іншого страхового випадку. Наприклад, якщо працівник отримає травму у період лікування застуди, адже загальні захворювання та травми становлять одну категорію.
  3. Новий медичний висновок засвідчує початок іншого страхового випадку з іншої категорії причин непрацездатності. Наприклад, якщо під час самоізоляції від COVID-19 працівник захворіє, то другий е-лікарняний скоротить попередній відповідно до Правил скорочення періодів тимчасової непрацездатності у листках непрацездатності (додаток до Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234 ).

Правила скорочення охоплюють всі можливі випадки перетинання причин непрацездатності, визначають їх пріоритет і скорочують е-лікарняні автоматично.

Найбільший пріоритет серед причин непрацездатності мають вагітність і пологи. Виданий з цієї причини е-лікарняний не скоротиться жодним іншим е-лікарняним, хоча він сам перериває будь-який попередній.

Е-лікарняний по захворюванню або травмі загального характеру перериває початок дії е-лікарняного по вагітності та пологам, протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства або направлення працівника в санаторно-курортний заклад.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами ФСС


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67175

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
247

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
415

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
420

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15719

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді