Куди саме слід вносити положення щодо рівних прав працівників?
Складаємо оголошення про вакансію без дискримінації
При укладанні колективних договорів слід враховувати Методичні рекомендації щодо внесення до колективних договорів та угод положень, спрямованих на забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у трудових відносинах, які затвердило Міністерство соціальної політики.
Держпраці радить внести до колективного договору окремий розділ «Рівність і недискримінація», в якому і слід прописати аспекти забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Урядові рекомендації мають на меті забезпечення єдиного підходу до визначення у колективних договорах та угодах вимог щодо умов, в яких жінки та чоловіки можуть вести трудову діяльність на рівній основі.
Вам також може знадобитися:
Окрім забезпечення рівних прав працівників та працівниць, це має дозволити більш ефективно використовувати наявні робочі ресурси та створить кращі умови для якісної конкуренції за кваліфіковану робочу силу.
За матеріалами Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.