Держпраці дала пораду щодо оформлення своїх відносин з роботодавцем
Попри те, що цивільно-правові договори є цілком офіційним способом оформити відносини, їх не варто ототожнювати з трудовими.
Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: оформлюємо працівника «за викликом»
Держпраці наголошує, що зазвичай цивільно-правовий договір укладають, коли йдеться про виконання разових, а не систематичних робіт. Внаслідок таких договорів не виникає трудових відносин.
Якщо ж людина має систематично виконувати обов’язки, які належать до конкретної посади, спеціальності чи трудової функції, потрібно укладати трудовий договір.
Водночас законодавство дає змогу забезпечити собі майбутні пенсійні виплати тим громадянам, які працюють за цивільно-правовими договорами. Так, Закон України «Про пенсійне забезпечення» (п. «а», ч. 3 ст. 56) передбачає, що, у разі сплати страхових внесків, робота за угодами цивільно-правового характеру буде зарахована до стажу роботи. А це, своєю чергою, дасть право на пенсію.
Втім, у Держпраці все ж закликали надавати перевагу що саме трудовим договорам, адже так можна реалізувати більше прав, гарантованих законодавством.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Поновити трудовий договір можна у будь-який час, не чекаючи скасування воєнного стану. Наші фахівці підготували зразок заяви та наказу про поновлення трудового договору
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.