Видатки держбюджету на цей сектор збільшать на 302,6 млрд грн
Воєнний стан
20 вересня 2023 року ВРУ підтримала у першому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2023 рік» щодо фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони та вирішення першочергових питань» від 12.09.2023 № 10038 (далі —Законопроект № 10038).
Як відбувається бронювання працівників на підприємстві під час воєнного стану
Законопроєкт № 10038 передбачає, що видатки держбюджету збільшать на 328,5 млрд грн. Серед іншого, видатки на сектор безпеки та оборони збільшать на 302,6 млрд грн. Інші видатки, в т. ч. видатки Мінсоцполітики для підтримки ВПО, збільшать на 16,5 млрд грн. Видатки за спеціальним фондом, щоб реалізовувати проєкти з щодо відновлення інфраструктури, збільшать на 6,0 млрд грн.
Олена Петровська
За матеріалами Мінфіну
Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?