Ухвалюючи рішення про прийняття на роботу, слід уникати дискримінації
Державна служба України з питань праці пояснила, коли відмову у працевлаштуванні вважають необґрунтованою.
Як обґрунтувати відмову у прийнятті на роботу
Йдеться про невмотивоване рішення не приймати особу на роботу з огляду на риси, не пов’язані з діловими якостями людини (у ситуації, коли на підприємстві наявні вакантні місця).
Держпраці нагадала роботодавцям, що законодавство забороняє будь-які прямі чи непрямі обмеження (чи, навпаки, переваги), коли йдеться про:
- походження;
- соціальний і майновий стан;
- расову та національну приналежність;
- стать;
- мову;
- політичні погляди;
- релігійні переконання;
- членство у професійних спілках чи інших об’єднаннях громадян;
- місце проживання тощо.
Крім того, не можна відмовити у працевлаштуванні жінці через її вагітність або наявність дитини (відповідно до Кримінального кодексу, це розглядатиметься як злочин).
Заборонена будь-яких форм дискримінації поширюється на ситуації укладання, зміни та припинення трудового договору.
За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.