Ухвалюючи рішення про прийняття на роботу, слід уникати дискримінації
Державна служба України з питань праці пояснила, коли відмову у працевлаштуванні вважають необґрунтованою.
Як обґрунтувати відмову у прийнятті на роботу
Йдеться про невмотивоване рішення не приймати особу на роботу з огляду на риси, не пов’язані з діловими якостями людини (у ситуації, коли на підприємстві наявні вакантні місця).
Держпраці нагадала роботодавцям, що законодавство забороняє будь-які прямі чи непрямі обмеження (чи, навпаки, переваги), коли йдеться про:
- походження;
- соціальний і майновий стан;
- расову та національну приналежність;
- стать;
- мову;
- політичні погляди;
- релігійні переконання;
- членство у професійних спілках чи інших об’єднаннях громадян;
- місце проживання тощо.
Крім того, не можна відмовити у працевлаштуванні жінці через її вагітність або наявність дитини (відповідно до Кримінального кодексу, це розглядатиметься як злочин).
Заборонена будь-яких форм дискримінації поширюється на ситуації укладання, зміни та припинення трудового договору.
За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.