Чи впливає такий режим роботи на зобов'язання повідомляти податкову?
Чи повідомляти податкову про прийняття працівника за спрощеним режимом
Кодекс законів про працю України (ст. 24) передбачає, що прийняттю працівника на роботу обов’язково має передувати:
- укладення трудового договору (його оформлюють наказом чи розпорядженням);
- повідомлення органів Державної податкової служби про прийняття (порядок такого повідомлення затверджено Кабміном).
Без цього допускати працівника до роботи не можна. Умови законодавства при цьому поширюються на будь-які види трудових договорів чи форми організації трудових відносин.
Відповідно, за спрощеного режиму регулювання трудових відносин повідомлення про прийняття працівника на роботу також подається в обов’язковому порядку.
За матеріалами Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.