Оплата праці з нефіксованим робочим часом
У випадку роботи з нефіксованим робочим часом працівник має базові години для роботи. При цьому у трудовому договорі фіксується загальна нормальна тривалість робочого часу (40 годин на тиждень). Під час роботи роботодавець може стикнутися з такими ситуаціями:
- робота не перевищує нормальну тривалість робочого часу (хоч і виконується поза базовими годинами) — оплата відбувається у тому розмірі, що визначений трудовим договором;
- робота перевищує нормальну тривалість робочого часу — оплата відбувається в подвійному розмірі за кожну годину роботи у надурочний час.
Останній пункт закріплено ст. 106 Кодексу законів про працю України.
За матеріалами Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці
Норма робочого часу у липні 2025, кадрові звіти, вихідні дні — усе це в одному місці. Щоб не витрачати час на пошуки, відкрийте виробничий календар на липень 2025: ми вже все врахували, підготували підказки про тривалість робочого часу і строк подання звітів.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулює стаття 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Скористайтеся виробничим календарем на червень 2025 🗓, щоб завчасно спланувати роботу. У статті — норма та тривалість робочого часу у червні 2025🕒, перелік кадрових звітів у червні 2025 📄 та приємний бонус: яскраві календарі-заставки для робочого столу, щоб працювати було не лише зручно, а й з настроєм
Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.
Робочі та вихідні дні, норма тривалості робочого часу, дедлайни звітів — усе зібрали у календарі на травень 2025, щоб ви нічого не проґавили. А ще — приємне оформлення, яке додасть трохи весняного настрою до вашої щоденної рутини.