ПФУ оновив свій проект постанови про порядок та черговість подання сканів для електронних трудових книжок

Відомості про трудову діяльність працівника за період з 10 червня 2021 року подаватиме бухгалтер у складі єдиної звітності з ЄСВ та ПДФО

ПФУ оновив свій проект постанови про порядок та черговість подання сканів на для електронних трудових книжок

СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті оновлений проект постанови ПФУ «Про порядок та черговість подання відомостей для створення електронних трудових книжок» (далі — проект постанови).

Як і перша редакція цього документу, проект постанови:

  • затверджує зміни до Порядку подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, затверджений постановою ПФУ від 12.03.2021 № 11-1 (далі — Порядок № 11-1);
  • встановлює, що в першу чергу подаватимемо, а фахівці ПФУ опрацьовуватимуть відомості про трудову діяльність осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 2 і менше років, та про трудову діяльність осіб за період до 01 липня 2000 року.

Як перейти на електронні трудові книжки

З новацій оновленого проекту постанови:

  • Порядок № 11-1 визначатиме механізм подання відомостей про трудову діяльність працівника відповідно до статті 20 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010

    № 2464-VI

    ;
  • за період до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021

    № 1217-IX

    (далі — Закон № 1217) відомості про трудову діяльність подаватиме до ПФУ працівник особисто або через вебпортал ПФУ в електронній формі з обов’язковим накладанням КЕП працівник, страхувальник або представник страхувальника, якому керівник делегував відповідні повноваження.

Скановані копії виготовлятимемо в кольоровому форматі з оригіналів трудової книжки всіх сторінок трудової книжки, до яких внесено записи.

Як зробити скани трудових книжок і передати до ПФУ

Відомості про трудову діяльність працівника подаватимемо один раз. Якщо виявимо неправильний чи неточний запис про період роботи після 01 липня 2000 року або створимо неправильний чи неточний електронний запис в кабінеті страхувальника або застрахованої особи на вебпорталі ПФУ — повторно подаватимемо титульну сторінку документу та сторінку із змінами.

Відомості про трудову діяльність працівника за період після набрання чинності Законом № 1217, подаватиме бухгалтер у складі Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4.

Як працювати з паперовими трудовими після 10.06.2021

Відсутні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відомості про прийняття на роботу, переміщення з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу, звільнення, поновлення на роботі, а також про присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складання присяги, стажування, навчання тощо роботодавець подаватиме через вебпортал ПФУ не пізніше дня звільнення працівника.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами ФПУ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529552

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123566

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді