НАДС оновило методичні рекомендації для оцінювання держслужбовців

1 жовтня держоргани розпочали процедуру оцінювання результатів роботи держслужбовців

image36

Як звільнити держслужбовця у зв’язку з негативним оцінюванням службової діяльності

28 вересня 2023 р. НАДС оновило «Методичні рекомендації щодо визначення результатів виконання завдань державними службовцями, які займають посади державної служби категорії «А», та затвердження висновку» (наказ № 155-23, далі — Рекомендації), а також «Методичні рекомендації щодо визначення результатів виконання завдань державними службовцями, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В», та затвердження висновку» (наказ № 153-23, далі — Рекомендації).

Мета оцінювання:

  • визначити, наскільки якісно держслужбовці виконують завдання,
  • ухвалити рішення щодо преміювання, планування кар’єри держслужбовців.

Оцінювання проводять поетапно на підставі ключових показників. При цьому враховують посадові обов’язки держслужбовця, як він дотримує загальних правил етичної поведінки і вимог законодавства у сфері запобігання корупції. За результатами виконання завдань затверджують висновок за винятком випадків, коли жодне із визначених завдань не підлягає оцінюванню.

Учасниками оцінювання є:

  • держслужбовець;
  • особа, яка визначає завдання і ключові показники результативності, ефективності та якості службової діяльності та готує пропозиції щодо оцінювання результатів службової діяльності держслужбовця, який займає посаду держслужби категорії «А»;
  • безпосередній керівник держслужбовця, який займає посаду держслужби категорії «Б» або «В»;
  • керівник самостійного структурного підрозділу (у разі наявності), в якому працює держслужбовець, який займає посаду держслужби категорії «Б» або «В»;
  • суб’єкт призначення;
  • служба управління персоналом.

Результати виконання завдань визначають у жовтні — грудні за період з 1 січня поточного року або з дати визначення завдань і ключових показників до дати прийняття наказу (розпорядження) про визначення результатів виконання завдань.

Висновок затверджують наказом (розпорядженням) суб’єкта призначення у грудні звітного року.

Нагадаємо, що Порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців затверджений постановою КМУ від 23.08.2017 № 640.

Ірина Матійко

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Присвоєння рангу при прийнятті на державну службу

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
67014

Особова справа державного службовця

Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
41216

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
603056

Особова картка державного службовця

НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
45591

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді