Як працювати з паперовими трудовими (після 10.06.2021)
Державна служба України з питань праці пояснила, коли роботодавець може видати працівникам їхні трудові книжки. Це може відбутися:
- при звільненні з роботи (Кодекс законів про працю України, ст. 47);
- після завершення включення Пенсійним фондом відсутніх відомостей про трудову діяльність до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», Прикінцеві та перехідні положення, п. 2);
- під час дії воєнного стану (Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», ст. 7).
Пам'ятайте: видача трудової книжки завжди має відбуватися під підпис.
За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.