Фермерське господарство: хто вносить записи до трудової книжки?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Підкажемо, якими нормами слід керуватися

image74

Фермерське господарство: трудові відносини і штатний розпис
Визначаючи особливості роботи у сільському господарстві, Держпраці радить насамперед керуватися Законом України «Про фермерське господарство» від 19.06.2003 № 973. Так, закон, зокрема, передбачає, що:

  • фермерське господарство — це форма підприємництва, що має найменування, печатку та штамп;
  • головою фермерського господарства є засновник (або інша особа, визначена в статуті);
  • членами фермерського господарства не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором. 

Прикметно, що трудові відносини регулюють згідно з:

  • статутом — для членів фермерського господарства;
  • законодавством — для осіб, які працюють за трудовим договором.

Таким чином, укладати трудові договори з членами фермерського господарства непотрібно.

Слід також зауважити, що законодавство не наводить випадків, коли наявність статуту є обов’язковою для господарства.

Державна служба з питань праці наголосила на особливостях роботи з трудовими книжками. Так, видача та ведення трудових книжок мають відбуватися на загальних підставах (згідно з  Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.93 р.№ 58). 

Час роботи на фермерському господарстві зараховують до загального і безперервного трудового стажу. Держпраці пояснила, що вносити записи може голова господарства. Записи ж про трудовий стаж при цьому повинні підтверджувати місцеві органи державної виконавчої влади. 

Якщо ж господарство створене у формі суб’єкта підприємницької діяльності не як юридична, а як фізична особа, запис вноситься та підтверджується місцевим органом влади. 

Що ж до членів фермерського господарства, то записи до їхніх трудових книжок вносять так само, як і до трудової книжки керівника господарства.

За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

додаток

Робота неповнолітніх: правові норми, обмеження та практичні аспекти оформлення

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис у трудовій книжці про прийняття директора: хто вправі вносити

Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
31894

Порядок заповнення трудової книжки

Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
82500

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
68027

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
6349

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
33270

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді