Штраф до 102 тис грн для підприємств за порушення комендантської години, — законопроєкт

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Для порушників комендантської години та режиму світломаскування планують запровадити адміністративну відповідальність

image32

Адміністративна відповідальність за порушення у сфері праці

У Верховній Раді зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів щодо встановлення адміністративної відповідальності за порушення вимог або невиконання деяких заходів правового режиму воєнного стану» від 27.10.2023 № 10195 (далі — Законопроєкт № 10195).

Автори Законопроєкту № 10195 планують у новій статті 210-2 КпАП встановити адміністративну відповідальність за порушення вимог або невиконання заходів правового режиму воєнного стану.

За порушення комендантської години громадян чекатиме штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг): 8 500 — 17 000 грн.

За порушення режиму світломаскування або режиму роботи під час дії воєнного стану для керівника підприємства або фізичної особи — підприємця передбачать штраф у розмірі від 3000 до 6000 нмдг: 51 000 —102 000 грн.

Право затримувати порушників комендантської години нададуть поліції. Відповідні зміни внесуть у статтю 262 КпАП.

Також планують внести зміни до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VІІІ. Військові адміністрації отримають повноваження встановлювати або тимчасово змінювати режим роботи підприємств всіх форм власності, крім державної До об’єктів критичної інфраструктури такий захід не застосовуватимуть.

Ірина Матійко

За матеріалами ВРУ

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Виклик до ТЦК і СП: як оформити повідомлення працівнику

В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації та взаємодії з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) набувають особливої актуальності. Для роботодавців це означає необхідність чіткого розуміння своїх обов’язків щодо оповіщення працівників про виклик до ТЦК. Невиконання цих вимог може призвести до серйозних юридичних наслідків. Як оповістити працівника про виклик до ТЦК — у статті
1179

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
6810

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
8142

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді