Підкажемо, коли слід паралельно вести вести паперову та електронну трудову книжку
Державна служба України з питань праці нагадала роботодавцям про їхній обов'язок в електронному форматі надавати відомості про трудову діяльність працівників (прийняття на роботу, звільнення тощо).
Як перейти на електронні трудові книжки
Електронні трудові книжки почали використовувати з 10 червня 2021 року. Перехідний період, впродовж якого потрібно оцифрувати паперові документи, становить 5 років.
Паперова версія після оцифрування трудової книжки зберігається у працівника (за бажанням особи її можуть вести паралельно з електронною). Дані ж з паперового документа перевіряє Пенсійний фонд. Інформацію вносять до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Перевірити електронну версію трудової книжки можна, увійшовши до свого кабінету на порталі ПФУ.
За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
Виявили, що трудової немає? З’ясуйте в працівника, чи не видавали йому трудову книжку та не зафіксували цей факт
З часом, внаслідок значної кількості записів, до трудової книжки нові записи вносити нікуди. У такому разі трудову книжку доповнюємо вкладишем.