Наказ МОЗ про обов’язкову вакцинацію працівників цих установ офіційно опублікований

На період дії карантину, встановленого КМУ, щеплення проти COVID-19 стане обов’язковим для працівників:
- органів місцевого самоврядування;
- закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності;
- комунальних підприємств, установ та організацій.
Так скеровує наказ МОЗ «Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 30.11.2021 № 2664 (далі — Наказ № 2664). Мін’юст зареєстрував Наказ № 2664 16.12.2021 за № 1624/37246, а офіційно опублікував «Офіційний вісник України» від 31.12.2021 № 100. Наказ № 2664 почне діяти через місяць після офіційного опублікування — 31 січня 2021 року.
Як відсторонити від роботи невакцинованого працівника
Алгоритм попередження, відсторонення та допуску до роботи з усіма зразками — в системі «Експертус кадри».
Радимо кадровикам ЗОЗ, ОМС, комунальних підприємств вже зараз готувати повідомлення про обов’язкове щеплення проти COVID-19 і поступово вручати їх працівникам. Це допоможе зменшити кількість відсторонень. Зразок повідомлення — в системі Експертус Кадри
СКАЧАТИ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОБОВ’ЯЗКОВУ ВАКЦИНАЦІЮ
З алгоритмом «Як відстороняти від роботи невакцинованих працівників» ви оформите накази про відсторонення, акти про відсутність документів про щеплення, накази та допуск до роботи.
Отримайте демодоступ до системи «Експертус Кадри»!
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
Перш ніж оформляти відсторонення, зажадайте документ про вакцинацію, роз’ясніть, що відсторонення правомірне, задокументуйте у акті, що працівник ухиляється або відмовляється щепитися, і лише після цього складайте наказ
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.