Під час прийняття працівника на роботу між ним та роботодавцем можуть виникнути суперечки щодо певних умов роботи. Проте важливо пам'ятати, що для розв'язання цієї проблеми не можна використовувати методи примусу.
Як повідомити нового працівника про умови трудового договору
Державна служба України з питань нагадала, що такі дії прямо суперечать законодавству (Кодекс законів про працю України, ст. 9): забороняється примушення працівника до укладення трудового договору, який містить умови, щодо яких між працівником та роботодавцем не досягнуто взаємної згоди.
Крім того, слід пам'ятати, що трудові договори не можуть погіршувати становище найманих працівників у порівнянні з законодавством. Такі контракти, навіть якщо їх було укладено, вважають недійсними.
За матеріалами Управління інспекційної діяльності Держпраці у Вінницькій області
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.