З 12 січня діє закон щодо вдосконалення системи управління сферою охорони здоров’я та забезпечення медобслуговування населення

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Роботу електронної системи охорони здоров’я винесли на рівень Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»

З 12 січня діє закон щодо вдосконалення системи управління сферою охорони здоров’я та забезпечення медобслуговування населення

Газета «Голос України» від 11.01.2022 № 3 опублікувала Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління сферою охорони здоров’я та забезпечення медичного обслуговування населення» від 15.12.2021 № 1962-IX (законопроект від 30.08.2021 № 5873, далі — Закон № 1962). Відповідно, він почав діяти з 12 січня 2022 року.

Як запровадити захист персональних даних

Закон № 1962:

  • поширив функціонування електронної системи охорони здоров’я на усю сферу охорони здоров’я, у т. ч. на реабілітацію у сфері охорони здоров’я, громадське здоров’я, донорство крові та її компонентів;
  • запровадив можливість обміну необхідною інформацією між електронною системою охорони здоров’я та іншими інформаційно-телекомунікаційними системами.

Як організувати роботу підприємства під час карантину

Закон № 1962 врегулював роботу з персональними даними та їх захистом. Зокрема, встановив, що доступ до відомостей про пацієнта, що містяться в електронній системі охорони здоров’я, можливий лише у разі отримання згоди такого пацієнта (його законного представника) у письмовій формі або у формі, що дає змогу зробити висновок про надання згоди. Без згоди доступ до відомостей про пацієнта можливий лише:

  • за наявності ознак прямої загрози життю пацієнта;
  • у разі неможливості отримання згоди такого пацієнта чи його законного представника (до часу, коли отримання згоди стане можливим);
  • за рішенням суду.

У цілях безпеки персональні дані, що стосуються здоров’я, оброблятимуть органи, які здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд та діяльність у галузі громадського здоров’я.

Чи вносити до особового листка з обліку кадрів інформацію про членство працівника у профспілці

Роботодавці подаватимуть у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб до ДПС не тільки інформацію про основне місце роботи працівника, а й про членство у профспілковій організації.

Інформацію з Державного реєстру використовуватимуть, зокрема, для підтвердження належності або неналежності осіб, які працюють, забезпечують себе роботою самостійно або навчаються, до профспілок.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами газети «Голос України»

З 12 січня діє закон щодо вдосконалення системи управління сферою охорони здоров’я та забезпечення медобслуговування населення
Олена Петровськаексперт Експертус Кадри
Перш ніж оформляти відсторонення, зажадайте документ про вакцинацію, роз’ясніть, що відсторонення правомірне, задокументуйте у акті, що працівник ухиляється або відмовляється щепитися, і лише після цього складайте наказ

⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
114

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
229

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
246

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15035

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10223

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді