
Зразки документів за ДСТУ 4163:2020
12 січня 2022 року Кабмін ухвалив рішення реформувати регіональну структуру Держпраці та утворити міжрегіональні управління, юрисдикція яких буде поширюватись на територію кількох областей. Зокрема, ліквідують обласні територіальні і утворять нові міжрегіональні управління:
- Західне міжрегіональне управління Держпраці (Волинська, Рівненська, Львівська, Закарпатська області);
- Південно-Західне міжрегіональне управління Держпраці (Тернопільська, Івано-Франківська, Чернівецька області);
- Центрально-Західне міжрегіональне управління Держпраці (Житомирська, Хмельницька, Вінницька області);
- Центральне міжрегіональне управління Держпраці (Чернігівська, Київська, Черкаська області, м. Київ);
- Північно-Східне міжрегіональне управління Держпраці (Сумська, Полтавська, Харківська області);
- Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці (Кіровоградська, Дніпропетровська, Запорізька області);
- Південне міжрегіональне управління Держпраці (Одеська, Миколаївська, Херсонська області).
Як проходять перевірки з праці
Реорганізація дасть змошу оптимізувати кількість адміністративного персоналу та збільшить ефективність роботи інспекції в цілому.
"Сьогоднішнє рішення Уряду дасть змогу підвищити ефективність роботи служби та її прозорість. Зокрема, більше ресурсів будуть зосереджені на безпосередніх функціях Держпраці з концентруванням інспекторського складу залежноі від оперативних завдань. Наприклад, якщо в одному регіоні бракує інспекторів, ми зможемо оперативно спрямовувати сюди фахівців з іншого регіону. Таким чином, можливо збільшити як інспекторський склад, так і фонд оплати праці. Досвід у нас уже є: в одному теруправлінні об’єднані Київ і Київська область, а також Луганська і Донецька області", — зазначив заступник міністра економіки України Ігор Дядюра.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами Мінекономіки
У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.