Скористайтеся порадами шеф-редактора Експертус Кадри Ірини Житкової
Чи продовжувати сумісникам щорічну відпустку в разі тимчасової непрацездатності
Щорічну відпустку переносять на інший період або продовжують у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку (п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).
Працівник просить не переносити частину відпустки через тимчасову непрацездатність: погодитись чи ні?
Роботодавець повинен перенести або продовжити щорічну відпустку незалежно від того, чи оплачувана тимчасова непрацездатність працівника — основного чи сумісника. Аналогічну позицію висловили посадові особи Мінекономіки (лист від 30.11.2023 № 4706-05/65602-09).
Перевірки Держпраці під час війни: коли може прийти інспектор?
Пам'ятайте: у період дії воєнного стану, якщо виконаєте в повному обсязі та у встановлений строк приписи про усунення порушень, що виявить інспектор праці під час перевірки, — уникнете штрафів, передбачених статтею 265 КЗпП (абз. 5 ч. 3 ст. 16 Закону № 2136).
Працівник вийшов з щорічної відпустки, після чого прийняв рішення звільнитися. Однак він не відпрацював робочий рік, за який йому було надано відпустку. Очевидно, що кожному роботодавцю захочеться повернути гроші за ті дні відпустки, які не є відпрацьованими. Зробити це можливо, але за певних умов.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Скачайте зразок наказу про надання щорічної основної відпустки повної тривалості у 2025 році
На час відпустки основного працівника передбачена можливість виконання його обов’язків іншим працівником. Як правильно оформити покладання обов’язків на час відпустки, зокрема, коли директор йде у відпустку, читайте у статті
Працівник просить відпустку при народженні дитини? Надавайте, якщо має на неї право. Скористатися правом на відпустку працівник може упродовж трьох місяців із дня народження дитини. Працівник має використати відпустку не пізніше 104-го дня з дня народження дитини