Кабінет Міністрів України затвердив процес електронної ідентифікації. В уряді пояснили, що ухвалили нову постанову, яка затверджує схеми е-ідентифікації з різними рівнями довіри.
Як запровадити електронний документообіг
Рішення Кабміну дозволяє здійснювати ідентифікацію на основі:
- Дія.Підпису — схема «DIIA.PKI.Remote»;
- КЕП — схема «DIIA.PKI»;
- BankID Національного банку — схема «DIIA.Oauth».
Також стати постачальником послуг з електронної ідентифікації зможе державне підприємство «Дія».
У Кабміні уточнили, що завдяки цьому кроку доступ до електронних послуг для українців стане простішим.
Крім того, такі зміни законодавства відповідають нормам Європейського Союзу. Зокрема, після впровадження змін ЄС зможе визнавати українські засоби електронної ідентифікації. Відповідно, європейські електронні послуги стануть доступними для українців.
За матеріалами Кабінету Міністрів України
Війна «розпорошила» працівників по різних куточках Батьківщини та світу. Як за таких умов дотримати вимог законодавства та ознайомлювати працівників з документами під підпис?
Електронні документи поступово витісняють паперові та все частіше використовуються у діяльності працівників кадрової служби. Однак, на сьогодні виникає низка питань щодо їх оформлення: як зробити електронний підпис, як накласти електронний підпис на документ, яку юридичну силу має документ, підписаний електронним цифровим підписом. Ця стаття допоможе не припуститися помилок і запровадити електронний документообіг за вимогами чинного законодавства.
Електронний документообіг в Україні вже довів свої переваги. Наразі все більше підприємств переходять на цю форму документування. Тож розглядаємо особливості формування та зберігання електронних документів з урахуванням змін у законодавстві.
Більшість підприємств працюють в особливому режимі. Щоб запобігти поширенню інфекційного захворювання, багатьох працівників перевели на віддалену роботу. Які сервіси допоможуть налагодити роботу з дому, — з’ясуєте у статті.
Колеги, які ігнорують різноманітність носіїв листів і не враховують їх особливостей, мають проблеми з формуванням справ. Дізнайтеся 5 типових помилок, які допускають секретарі, та їх наслідки. А головне — довідайтесь, як їх виправити.