Підкажемо, що робити, якщо неточність виявили вже після звільнення
Запис про зміну прізвища за відсутності місця на титульному аркуші трудової книжки
У разі виявлення помилок у написанні прізвища у трудовій книжці можна звертатися до:
- роботодавця, у якого зараз працює особа;
- роботодавця, який зробив запис з помилкою, або його правонаступника (якщо особа наразі не працевлаштована).
Трудова книжка є основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (до 1 січня 2004 року). Відповідно, виправлення до документа слід вносити коректно.
Вас також може зацікавити:
В Пенсійному фонді радять пам'ятати про такі правила:
- колишнє написання прізвища закреслюють однією рискою, нове пишуть поруч;
- на внутрішньому боці обкладинки потрібно вказати інформацію про документ, на підставі якого виправлено запис (паспорт, свідоцтво про шлюб тощо), його реквізити (номер та дата видачі);
- інформацію завіряють підписом відповідальної особи та печаткою.
За матеріалами Пенсійного фонду України
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
Виявили, що трудової немає? З’ясуйте в працівника, чи не видавали йому трудову книжку та не зафіксували цей факт
З часом, внаслідок значної кількості записів, до трудової книжки нові записи вносити нікуди. У такому разі трудову книжку доповнюємо вкладишем.