Чи коректно в наказі «надавати сумісництво»?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Перевірте, що саме зазначено у ваших кадрових документах
Чи коректно в наказі «надавати сумісництво»?


Час від часу в кадрових наказах можна зустріти вислів: «Надати сумісництво». Перевірте, як оформлений наказ про прийняття за сумісництвом на вашому підприємстві?

Зважте, що коректне формулювання — «Прийняти за сумісництвом».

Нагадаємо, що трудовий договір про роботу за сумісництвом укладають за тими самими нормами законодавства, що і в разі прийняття основного працівника.

✍ Зразок трудового договору 2022

З-поміж базових норм — роботодавець не має права допускати працівника до роботи, поки не уклав із ним трудовий договір, не оформив його наказом й не повідомив про нового працівника ДПС. Так скеровує частина 3 статті 24 КЗпП.

Працівник, який хоче працювати, пише заяву про прийняття на роботу — а не дозвіл працювати. Основна робота чи за сумісництвом — не має значення.

Тож у наказі зазначайте — «Прийняти за сумісництвом».

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
103763

Особливості надання навчальної відпустки за сумісництвом

Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
9228

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
73464

Види відпусток для сумісників

Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
25324

Прийняття на роботу за сумісництвом: форма наказу

Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
171938

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді