Чи коректно в наказі «надавати сумісництво»?

Перевірте, що саме зазначено у ваших кадрових документах
Чи коректно в наказі «надавати сумісництво»?


Час від часу в кадрових наказах можна зустріти вислів: «Надати сумісництво». Перевірте, як оформлений наказ про прийняття за сумісництвом на вашому підприємстві?

Зважте, що коректне формулювання — «Прийняти за сумісництвом».

Нагадаємо, що трудовий договір про роботу за сумісництвом укладають за тими самими нормами законодавства, що і в разі прийняття основного працівника.

✍ Зразок трудового договору 2022

З-поміж базових норм — роботодавець не має права допускати працівника до роботи, поки не уклав із ним трудовий договір, не оформив його наказом й не повідомив про нового працівника ДПС. Так скеровує частина 3 статті 24 КЗпП.

Працівник, який хоче працювати, пише заяву про прийняття на роботу — а не дозвіл працювати. Основна робота чи за сумісництвом — не має значення.

Тож у наказі зазначайте — «Прийняти за сумісництвом».

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка за сумісництвом: тривалість, види та порядок надання

Законодавство гарантує право сумісникам отримувати щорічну відпустку і за основним місцем роботи, і за сумісництвом. Який порядок надання відпустки суміснику, чи можлива відпустка за сумісництвом на одному підприємстві, чи вносити сумісників до графіка відпусток, чи передбачає законодавство відпустку на дітей суміснику — розкажемо у статті.
57440

Прийняття на роботу за сумісництвом: форма наказу

Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
117223

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є досить проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
85976

Наказ про звільнення сумісника

Звільнення з роботи працівника-сумісника здійснюється за наявності загальних підстав, передбачених законодавством.
67001

Сумісництво: особливості роботи й оформлення

Робота за сумісництвом є правом працівників підприємств, установ, організацій. Сумісництво — це вид організації праці. Які особливості роботи за сумісництвом, специфіка оплати праці сумісників, роз’яснюємо у статті.
217703

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді