Оновлені Методрекомендації від НАЗК: що змінилося?

Відомство додало роз'яснення з прикладами щодо низки питань

Оновлені Методрекомендації від НАЗК: що змінилося?Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило про оновлення Методичних рекомендацій щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» — щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та дотримання обмежень щодо запобігання корупції. 

Як урахувати антикорупційні обмеження в трудових відносинах

У НАЗК повідомили, що під час оновлення вирішили врахувати законодавчі зміни. Також в Методичних рекомендаціях можна буде знайти відповіді на поширені запитання. Зокрема, йдеться про:

  • покрокову інструкцію для самостійного визначення наявності конфлікту інтересів;
  • інформацію стосовно особливостей застосування зовнішнього контролю (для врегулювання конфлікту інтересів);
  • інформацію стосовно застосування обмежень щодо сумісництва та суміщення під час воєнного стану;
  • рекомендації щодо підготовки запиту до НАЗК про отримання індивідуального роз'яснення стосовно наявності або ж відсутності конфлікту інтересів.

Наприклад, методрекомендації містять пояснення щодо того, чи можуть військовослужбовці займатися підприємницькою діяльністю. Крім порад та пояснень, НАЗК додало приклади практичного застосування вимог Закону.

Оновлені Методрекомендації від НАЗК: що змінилося?Читайте також: Відповідальність за умисне декларування недостовірних відомостей

За матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції

Відповідальність за умисне декларування недостовірних відомостей

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту Кадровик-01
Джерело: https://prokadry.com.ua/article/4841-vdpovdalnst-za-umisne-deklaruvannya-nedostovrnih-vdomostey

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (частина 3)

Серед загалу поширеною є думка про тотожність понять «конфлікт інтересів» і «корупція». Це хибне уявлення цілком закономірне в громадян, які не працюють на публічній службі й не стикаються на практиці з конфліктом інтересів, і неприпустиме в публічних службовців.
7861

Конфлікт інтересів: визначення поняття та законодавство (частина 2)

Продовжуємо розглядати тему щодо конфлікту інтересів. Зокрема, якими міжнародними та вітчизняними законодавчими актами це питання врегульовано. На кого поширюються вимоги законодавства про конфлікт інтересів та розкриваємо поняття «конфлікт інтересів».
8668

Конфлікт інтересів: вимоги до публічних посадових осіб (частина 1)

Конфлікт інтересів — проблема, що не втрачає актуальності, незмінно перебуває у фокусі уваги суспільства, є предметом політичних баталій та резонансних розслідувань незалежно від місця країни в корупційних рейтингах. Про те, що варто знати кадровикам держустанов про конфлікт інтересів — розгляньмо у серії статей з цього питання.
3639

Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

Конфлікт інтересів сам по собі не є корупцією і не утворює складу корупційного делікту, однак, залишаючись неврегульованим, він створює передумови для зловживання владою, відхилення від суспільних очікувань, корупції. За порушення вимог антикорупційного законодавства в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів передбачено адміністративну і дисциплінарну відповідальність.
31308

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді