✍ Зразок наказу про увільнення резервіста у зв'язку із призовом
Ні. Не можна. Бронюють працівників на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановили мобілізаційні завдання (замовлення), якщо це необхідно, щоби забезпечити функціонування зазначених органів та виконати мобілізаційні завдання (замовлення).
Військовозобов’язаних, які перебувають у запасі, бронюють у мирний та у воєнний час, щоб забезпечити функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій в особливий період (ст. 24 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII; далі — Закон № 3543).
Як забезпечити гарантії працівникам, які вступили до територіальної оборони
Бронюють військовозобов’язаних, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, ОМС та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановили мобілізаційні завдання (замовлення), якщо це необхідно, щоби забезпечити функціонування зазначених органів та виконати мобілізаційні завдання (замовлення). Таких військовозобов’язаних не приймають на службу у військовому резерві (ст. 25 Закону № 3543).
Організація, порядок, обсяги та переліки посад і професій військовозобов’язаних, яких бронюють на період мобілізації та на воєнний час, визначають Закон № 3543, акти Президента України та КМУ. Порядок бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час затвердив КМУ постановою від 04.02.2015 № 45 із грифом «Для службового користування».
експерт Експертус Кадри