Роботодавці або ж працівники можуть виявити помилки у трудовій книжці вже після передачі відсканованих копій до Пенсійного фонду.
В такій ситуації інформацію про трудову діяльність особи слід подати повторно.
У ПФУ радять скористатись таким алгоритмом дій:
- авторизуватися в особистому кабінеті на вебпорталі ПФУ (використовуючи електронний підпис);
- створити повторне звернення:
- для працівників (застрахованих осіб) — рубрика «Відомості про трудові відносини»;
- для роботодавців (страхувальників) — рубрика «Відомості про трудові відносини робітника»;
- заповнити форму;
- повторно завантажити скан-копію титульної сторінки трудової книжки (це доволить провести ідентифікацію приналежності документа);
- завантажити скан-копію сторінки із записами, які потребують уточнення;
- за потреби — завантажити скан-копію уточнювальної довідки.
Зауважте: після передачі даних ПФУ проводить перевірку інформації. Внаслідок неї також можуть бути виявлені неточні чи помилкові записи (або ж буде згенеровано некоректний електронний запис).
За матеріалами Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області
Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.