Законодавство дозволяє таке переведення лише з однією метою
Як оформити переведення
Воєнний стан у виняткових випадках дозволяє переводити працівників без згоди на іншу, не обумовлену трудовим договором роботу (за працівником при цьому зберігають попередній рівень оплати праці).
У Державній службі з питань праці пояснили, що такою винятковою ситуацією є відвернення або ліквідація наслідків бойових дій, а також інших обставин, що становлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам.
При цьому такі дії неможливі, коли:
- переведення відбувається на роботу в іншу місцевість, на території якої тривають активні бойові дії;
- робота протипоказана працівникові за станом здоров’я.
Варто також пам'ятати, що воєнний стан вносить корективи у правила повідомлення працівників про зміну істотних умов праці. Так, якщо у мирний час керуємось вимогою Кодексу законів про працю щодо повідомлення щонайменше за два місяці до власне змін, то під час воєнного стану цим пунктом КЗпП нехтуємо: головне, щоб повідомлення відбулося до запровадження нових умов.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.
У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
Працівника можна перевести на іншу роботу на підприємстві. Але тільки за його згодою. Трудове законодавство допускає також можливість переведення в іншу місцевість разом з підприємством або до іншого роботодавця. Остання процедура реалізується через звільнення.