Оплата праці під час воєнного стану: застереження від Держпраці

Дотримуйтеся вимог законодавства щодо термінів оплати

Оплата праці під час воєнного стану: застереження від ДержпраціПопри те, що воєнний стан призупинив низку вимог Кодексу законів про працю України, положення щодо оплати праці залишилися незмінними (ст. 115 КЗпП та ст. 24 Закону «Про оплату праці»).

Мінімальні державні гарантії в оплаті праці

Відповідно, незмінними є і вимоги стосовно строків виплати заробітної плати.

Таким чином Держпраці наголосила, що роботодавці зобов'язані виплачувати заробітну плату працівникам регулярно в робочі дні в строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця (такий акт погоджують з профспілкою).

Водночас слід пам'ятати, що законодавство встановлює такі мінімальні вимоги до оплати праці:

  • виплати відбуваються не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата;
  • виплати мають здійснюватися не рідше двох разів на місяць;
  • проміжок часу між виплатами не має перевищувати 16 календарних днів.

За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Гарячі питання військового обліку на підприємствах

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6616

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47886

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24373

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
105976

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
250816

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді