Компенсація за працевлаштування осіб з інвалідністю: як отримати виплати

Дізнайтеся, за скільки робочих місць вже виплатили кошти

Компенсація за працевлаштування осіб з інвалідністю: як отримати виплатиДержавний центр зайнятості відзвітував про результати програми стимулювання створення нових робочих місць для осіб з інвалідністю шляхом виплати роботодавцям компенсації витрат за облаштування робочого місця для таких працівників. Так, з серпня 2023 року, коли запустили програму, було працевлаштовано понад сотню працівників з 21 регіону.

Наразі проєкт триває. Розмір компенсації за облаштування робочого місця становить: 

  • для осіб з І групою інвалідності — до 106,5 тис. грн;
  • для осіб з ІІ групою інвалідності — до 71 тис. грн.

У центрі зайнятості також зауважили, що наразі роботодавці можуть подати заявку на компенсацію та надати необхідні документи через портал «Дія»: 

  1. авторизуватися за допомогою КЕП;
  2. заповнити заяву, зазначивши дані про працевлаштовану особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
  3. додати документи на підтвердження працевлаштування та купівлі допоміжних засобів, а також довідку медико-соціальної експертної комісії на засвідчення інвалідності співробітника;
  4. зазначити IBAN рахунку підприємства-роботодавця;
  5. підписати заяву за допомогою КЕП.

Розгляд звернення може тривати до 10 робочих днів, ще 5 можуть піти на переказ коштів.

Подаючи заяву, перевірте, чи працює ваш співробітник протягом 90 днів на момент подання заяви.

За матеріалами Державного центру зайнятості

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3299

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
13881

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
15262

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе консультація нашого експерта
30447

Звіт 10-ПОІ: коли і як правильно подавати

Звіт про працевлаштування інвалідів — один із найскладніших в кадровій практиці. Чимала кількість рядків для заповнення вимагає високої концентрації та уважності до деталей, а помилка тягне за собою накладання штрафу. Хто, як і в які терміни має подати звіт 10-ПОІ, роз’яснюємо у статті
24014

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді