Дізнайтеся, як можна оформити відпустку для догляду в такій ситуації
Закон України «Про відпустки» (ст. 18) передбачає, що після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами одному з батьків (за бажанням) надають відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Крім того, повністю або частково скористатися цією відпусткою можуть інші родичі, — наприклад, бубусі чи дідусі, —які фактично доглядають за дитиною. До того ж, таке право мають опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі та усиновлювачі.
Відпустка для догляду за дитиною до 3 років
Підставою для надання відпустки є заява особи.
Водночас у Держпраці застерегли, що у разі, коли і мати, і батько дитини є підприємцями, вони не вважаються працівниками і не можуть вийти на роботу до закінчення такої відпустки — відповідно, бабуся чи дідусь не зможе оформити відпустку на себе.
За матеріалами Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці
Вихід працівниці на роботу після закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформлювати наказом роботодавця необов’язково, але іноді доцільно.
Звільнення під час відпустки по догляду за дитиною до 3 років хоч і є досить популярним на сьогодні, однак викликає низку питань. Як правильно оформити звільнення під час декретної відпустки? Чи можуть звільнити вагітну? У чому особливості звільнення за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною? Чи можливе звільнення за угодою сторін під час декретної відпустки? Відповідь на ці та інші питання — знайдіть у статті
Заява про вихід з декретної відпустки — це офіційний документ, який працівниця подає роботодавцю для переривання декретної відпустки та повернення на роботу. Що має містити зразок заяви про вихід з декретної відпустки? Коли та ким подається зразок заяви про вихід з декретної відпустки достроково? Де знайти зразок заяви про переривання відпустки для догляду за дитиною? Відповіді на ці питання та зразок заяви про вихід на роботу з декретної відпустки — у статті.
Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР передбачає можливість оформити відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною після закінчення соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Про вихід на роботу після закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку жінка або особа, яка фактично доглядала дитину, повідомляє роботодавцю, зокрема у вигляді заяви про переривання декретної відпустки