✔️ Дії роботодавця під час воєнного стану
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов на своїй Фейсбук-сторінці зауважив, що наразі надходить велика кількість скарг від працівників закладів освіти на те, що керівники відмовляються поновлювати на роботі працівників, відсторонених від виконання посадових завдань через відсутність щеплення проти COVID-19.
С. Горбачов наголосив, що нині такі дії керівників незаконні, та нагадав, що 01 березня 2022 року набрав чинності відповідний наказ МОЗ від 25.02.2022 року № 380. Цей документ до завершення воєнного стану зупинив дію наказу МОЗ від 04.10.2021 року № 2153, який передбачав відсторонення нещеплених працівників від роботи.
«Я вже неодноразово наголошував та хочу знову наголосити, що на період воєнного стану всі раніше недопущені до роботи через ухилення від вакцинації проти COVID-19 працівники мають бути офіційно поновлені на своєму робочому місці. Це означає, що керівник закладу освіти повинен видати відповідний наказ про поновлення на роботі такого працівника та виплачувати йому заробітну плату», — зазначив освітній омбудсмен.
Оплата праці працівників закладів освіти в умовах воєнного стану
Сергій Горбачов звернув увагу, що Мінекономіки у роз’ясненні щодо сфери трудових відносин в умовах воєнного стану також наголошує на тому, що всі накази про відсторонення працівників у зв’язку з відмовою або ухиленням від вакцинації повинні бути визнані такими, що втратили чинність з 01 березня 2022 року та до завершення воєнного стану. Тому всі відсторонені раніше особи допускаються до виконання завдань за посадою.
Омбудсмен вкотре звернувся до керівників усіх рівнів з вимогою дотримуватися чинного законодавства й закликав у ці важкі часи залишатися людьми, робити все можливе, щоб підтримати колег.
«Не допомагайте загарбнику, створюючи додаткові проблеми для людей, які є вашими колегами і які працюють для дітей» додав Горбачов.