Розмір допомоги з вагітності та пологів для всіх категорій жінок (працевлаштованих офіційно) становить 100% середньої заробітної плати (незалежно від страхового стажу). Обмеження також єдині: розмір виплат не має перевищувати розмір максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески, та не може бути меншим за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати (на момент початку дії лікарняного).
Як оформити е-лікарняний з вагітності та пологів, якщо працівниця перебуває в декретній відпустці
Водночас законодавство все одно передбачає додаткові пільги для жінок, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (1-3 категорії). Так, вони мають право на збільшену тривалість лікарняного: 180 проти 126 календарних днів для звичайних випадків. Ці дні розподілені так:
- до пологів — 90 днів (для загальних випадків 70 днів);
- після пологів — 90 днів (для загальних випадків 56 днів).
Відповідно, листок непрацездатності жінкам, постраждалим від катастрофи на ЧАЕС, можуть відкрити не з 30-го, а з 27-го тижня вагітності.
Водночас віднедавна жінки мають право переносити допологову частину відпустки на період після пологів (за відсутності протипоказань).
Зауважте: у разі складних або багатоплідних пологів додатковий лікарняний на 14 календарних днів надається лише у загальних випадках, а для жінок-«чорнобильців» загальна тривалість лікарняного залишається 180 к. дн.
За матеріалами Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області