Уряд вніс зміни у програму компенсації витрат на виплату зарплати переселенців

Роботодавці отримають компенсацію і у випадку, коли вимушені переселенці оформлять свій статус після працевлаштування

Уряд вніс зміни у програму компенсації витрат на виплату зарплати переселенців

Нагадаємо, — уряд компенсує витрати на зарплату роботодавцям, які працевлаштують під час воєнного стану на роботу переселенців з постраждалих регіонів, у розмірі 6500 грн за кожного працевлаштованого відповідно до постанови КМУ від 20.03.2022 № 331.

Трудові відносини в умовах воєнного стану за новим законом

Оформити статус переселенця внутрішньо-переміщені особи тепер зможуть після працевлаштування у безпечному регіоні.

Зміни до Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні викладені у постанові КМУ від 06.04.2022 № 415.

Мінекономіки затвердило форму подання щодо перерахування коштів на рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття для надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні наказом від 02.04.2022 № 684.

Бюджетним установам та фондам загальнообов’язкового державного соціального страхування витрати на виплату зарплати вимушеним переселенцям не компенсуватимуть.

Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри,
за матеріалами Урядового порталу

Колего, редакція Експертус Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.

Передплатіть зі знижкою 50% на пів року журнал «Кадровик-01» або експертно-правову систему «Експертус Кадри. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!

Відновлюємо економіку України разом ????????

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5745

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47662

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23585

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102628

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249231

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді