Як приймати на роботу в умовах воєнного стану, — роз'яснення експерта Експертус Кадри

В умовах війни форму трудового договору визначайте за домовленістю, зважайте на можливість укласти строковий трудовий договір й зважте доцільність встановлення випробування

Як приймати на роботу в умовах воєнного стану, — роз'яснення експерта MCFR Кадри

Під час воєнного стану можна укладати трудовий договір в усній формі з будь-яким працівником, якого приймаєте на роботу. ФОП також не зобов’язані укладати письмові трудові договори. Ольга Догадіна, керівник групи експертів Експертус Кадри, закцентувала, що згідно з частиною 1 статті 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), у період воєнного стану форму трудового договору сторони визначають за згодою.

Як бронювати працівників під час війни

Крім того, частина 2 статті 2 Закону № 2136 дає право встановлювати випробування при прийнятті на роботу будь-якому працівнику. Водночас пані Ольга нагадує, що випробування є правом, а не обов’язком роботодавця. Якщо впевнені, що працівник має достатні кваліфікацію та досвід і впорається з роботою, випробування не встановлюйте.

В умовах воєнного часу частина 3 статті 2 Закону № 2136 дозволяє роботодавцю укладати строкові трудові договори, якщо основний працівник:

Роботодавець також може прийняти працівника на роботу за строковим трудовим договором на період воєнного стану.

Закон № 2136 вніс чимало змін у звичні для кадровиків алгоритми. Організувати роботу з урахуванням обмежень у законодавстві про працю допоможе консультація Ольги Догадіної «Трудові відносини в умовах воєнного стану за новим законом».

Редакція порталу «Кадровик-01»

Колего, редакція Експертус Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.

Передплатіть зі знижкою 50% на пів року журнал «Кадровик-01» або експертно-правову систему «Експертус Кадри. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!

Відновлюємо економіку України разом ????????

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96921

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30864

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33432

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40833

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75618

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді