Роз’ясніть працівникам, що дає статус внутрішньо переміщеної особи в Україні та як його отримати

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Наразі велика кількість українців покинула свої домівки через вторгнення російських військ на територію нашої країни. Центр протидії дезінформації при РНБО України разом з Асоціацією «ЮрФем» розтлумачили, що таке статус внутрішньо переміщеної особи та чим він може зарадити у скруті.

Роз’ясніть працівникам, що дає статус внутрішньо переміщеної особи в Україні та як його отримати

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) — особи, які переїхали з одного регіону в інший, щоб врятуватися від війни, і при цьому залишились на території України.

Як оформити увільнення працівника через призов по мобілізації

Завдяки цьому статусу можливо отримати:

  • безоплатне тимчасове проживання протягом 6 місяців з моменту взяття на облік ВПО. Для багатодітних сімей, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку цей термін може бути продовжено;
  • щомісячну адресну допомогу;
  • соціальні та адміністративні послуги за місцем перебування, зокрема соціальні виплати, пенсії;
  • забезпечення ліками;
  • гуманітарну та благодійну допомогу тощо.

Як оформити статус ВПО

Прибувши у безпечне місце,необхідно звернутися із заявою до відділу соціального захисту населення (функціонують при районних військових адміністраціях), або до міських виконавчих органів за місцем проживання.

Форма заяви затверджена наказом Міністерством соціальної політики України від 27.12.2012 № 1610.

Скачати форму заяви про взяття на облік ВПО

Заяву власноруч пишуть ВПО та неповнолітні діти, заяву за малолітних дітей подає законний представник. Якщо малолітня дитина без супроводу дорослих, заяву може оформити її родич або представник органу опіки. Разом із заявою необхідно подати документ, що посвідчує особу або свідоцтво про народження дитини.

Якщо у документі відсутні відомості про реєстрацію місця проживання, де триває війна, потрібно подати докази проживання. Це може бути:

  • військовий квиток;
  • трудова книжка;
  • документи, що підтверджують право власності;
  • свідоцтво про освіту;
  • медичні документи тощо.

До заяви від законного представника малолітньої дитини необхідно додатково подати:

  • документ, що засвідчує особу законного представника;
  • документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (родинні стосунки між дитиною і заявником). Батьки такий документ не подають.
  • у разі потреби — свідоцтво про народження дитини.

Підтвердженням статусу ВПО є довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Джерело: ФБ-сторінка Верховної Ради України

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
72

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
177

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
226

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14926

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9925

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді