
У мирний час святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) не враховують, коли визначають тривалість щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи) (ч. 2 ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).
Кадрове діловодство під час війни
Ольга Догадіна, керівник групи експертів Експертус Кадри, закцентовує, що протягом воєнного стану не застосовують норми статті 73 КЗпП (ч. 6 ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ; далі — Закон № 2136). 24 квітня 2022 (Пасха або Великдень) припадає на період воєнного стану. Тож за Законом № 2136 він не є неробочим.
Ураховуйте святкові та неробочі дні до тривалості відпусток під час воєнного стану як звичайні календарні дні, — пояснила пані Ольга в консультації для системи Експертус Кадри.
Відкритий вебінар 20.04.2022:
Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
Законодавство про відпустки в Україні передбачає надання щорічно додаткової оплачуваної відпустки працівникам із дітьми
Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
Для працівників, які виховують неповнолітніх дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, законодавство гарантує право на соціальну відпустку.
Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.