Як призупинити дію окремих положень колективного договору під час воєнного стану

Під час війни роботодавець має право скасувати доплати, надбавки, премії

Як призупинити дію окремих положень колективного договору під час воєнного стану

Колективний договір (далі — колдоговір) — один із базових локальних актів підприємства. Колдоговір, а за його відсутності — Положення про оплату праці, входять до переліку обов’язкових документів відділу кадрів. У колдоговорі регламентують трудові і соціально-економічні відносини між працівниками і роботодавцем.

Колдоговір: укладання, реєстрація, припинення

Протягом воєнного часу роботодавець може ініціювати призупинення окремих положень колдоговору (ч. 3 ст. 1 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX). Працівників необхідно повідомити про зміни до того, як вони почнуть виконувати роботу у нових умовах.

Федерація профспілок підготувала листівку щодо укладання колдоговорів на підприємствах.

Як призупинити дію окремих положень колективного договору під час воєнного стану

РОЗКРИТИ ЛИСТІВКУ

Експерти команди «Експертус: Кадри» підготували консультацію, яка допоможе зменшити витрати на оплату праці під час воєнного стану у різний спосіб:

  • зупинити дію окремих положень колективного договору;
  • внести зміни до інших локальних актів за відсутності колективного договору. Приміром, до Положення про оплату праці;
  • змінити системи та розміри оплати у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці.

Олена Петровська

,
експерт Експертус Кадри

Колего, редакція Експертус Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.

Разом ми робимо внесок у відновлення економіки нашої країни. Передплатіть зі знижкою 50%

журнал «Кадровик-01»

або експертно-правову

систему «Експертус Кадри»

чи навчання на базових курсах Вищої Школи Кадровика та Вищої Школи Асистента Керівника. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!

Все буде Україна!

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96775

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30844

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33404

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40799

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75609

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді