Як призупинити дію окремих положень колективного договору під час воєнного стану

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Під час війни роботодавець має право скасувати доплати, надбавки, премії

Як призупинити дію окремих положень колективного договору під час воєнного стану

Колективний договір (далі — колдоговір) — один із базових локальних актів підприємства. Колдоговір, а за його відсутності — Положення про оплату праці, входять до переліку обов’язкових документів відділу кадрів. У колдоговорі регламентують трудові і соціально-економічні відносини між працівниками і роботодавцем.

Колдоговір: укладання, реєстрація, припинення

Протягом воєнного часу роботодавець може ініціювати призупинення окремих положень колдоговору (ч. 3 ст. 1 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX). Працівників необхідно повідомити про зміни до того, як вони почнуть виконувати роботу у нових умовах.

Федерація профспілок підготувала листівку щодо укладання колдоговорів на підприємствах.

Як призупинити дію окремих положень колективного договору під час воєнного стану

РОЗКРИТИ ЛИСТІВКУ

Експерти команди «Експертус: Кадри» підготували консультацію, яка допоможе зменшити витрати на оплату праці під час воєнного стану у різний спосіб:

  • зупинити дію окремих положень колективного договору;
  • внести зміни до інших локальних актів за відсутності колективного договору. Приміром, до Положення про оплату праці;
  • змінити системи та розміри оплати у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці.

Олена Петровська

,
експерт Експертус Кадри

Колего, редакція Експертус Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.

Разом ми робимо внесок у відновлення економіки нашої країни. Передплатіть зі знижкою 50%

журнал «Кадровик-01»

або експертно-правову

систему «Експертус Кадри»

чи навчання на базових курсах Вищої Школи Кадровика та Вищої Школи Асистента Керівника. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!

Все буде Україна!

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи і прийняття на нове місце у той самий день

Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
25344

Дистанційна робота: особливості оформлення

Дистанційна робота набула нового значення, адже в умовах воєнного стану стала одним із правомірних механізмів продовження бізнесу. Що ж таке дистанційна робота та як правильно оформити дистанційну роботу? Чи регулюється дистанційна робота КЗпП? Які особливості має дистанційна робота в умовах війни? Відповіді на усі питання — у статті.
65523

Строковий трудовий договiр: зразок і порядок укладання

Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2025.
145613

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
182131

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді