Через війну частина працівників підприємств, установ, організацій зіштовхнулась із зупиненням роботи, викликаним відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання посадових обов’язків, невідворотною силою або іншими обставинами, що в законодавстві визначається як простій не з вини працівника.
Простій можна застосувати як до підприємства, установи, організації в цілому, так і окремих структурних підрозділів, а також окремих працівників.
Оформлення простою в умовах воєнного стану гарантує продовження трудових відносин з підприємством, але зі зменшенням оплати праці на рівні розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові окладу з обов’язковими додатковими нарахуваннями, які належать працівнику, зокрема, це можуть бути надбавки за ранг або за вислугу років.
Важливо! Працівники не можуть підписувати документи, навіть якщо під час простою вони час від часу перебувають на робочому місці. Хоч вони і знаходяться у трудових відносинах з підприємством, одна не виконують своїх посадових обов’язків у повному обсязі.
Врахуйте також, що за увільненим працівником або працівником, який уклав контракт добровольця територіальної оборони, зберігається місце роботи, посада та середній заробіток.
Джерело: Південно-східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції
Колего, редакція Експертус Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.
Разом ми робимо внесок у відновлення економіки нашої країни. Передплатіть зі знижкою 50%
або експертно-правову
чи навчання на базових курсах Вищої Школи Кадровика та Вищої Школи Асистента Керівника. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!
Все буде Україна!