Взаємодія з представницьким органом і протоколи трудового колективу: вбережіться від штрафів

Не погодили із представницьким органом обов’язкових документів? Очікуйте на штраф у сумі щонайменше 13 000 грн. Щоб уникнути неприємностей, час діяти на випередження й навести лад в документах. Як і що перевірити?

Взаємодія з представницьким органом і протоколи трудового колективу: вбережіться від штрафів

Існує в кадровій справі порушення, якого припускаються 97% роботодавців на підприємствах, де відсутня профспілка. На прохання: «Покажіть, будь ласка, протоколи про обрання Ради трудового колективу». Відповідають: «Та це ж «совок» якийсь. Немає у нас ніякої Ради».

Норми про представницький орган у КЗпП — справді, спадок радянських часів, але закон є закон, а тих, хто його порушує, карають грошима.

В умовах воєнного стану дотримуватися вимог законодавства так само важливо, як у мирний час. Після перемоги України Держпраці перевірятиме кадрові документи «під мікроскопом».

Щоб ви могли навести лад у документах Ради трудового колективу чи уповноваженого представника, шеф-редактор Експертус Кадри Ірина Іванченко підготувала для вас тренінг-практикум.

РОЗПОЧАТИ ТРЕНІНГ

Після тренінгу зможете самостійно перевірити, чи правильно створили представницький орган, склали його документи, а також усунути недоліки за допомогою зразків від експертів.

Бажаємо успіху! Завдання для вас — опанувати алгоритм аудиту, потренуватися під час практикуму, а потім перевірити чи скласти протоколи трудового колективу за зразками й чеклістом.

СТАРТ САМОПЕРЕВІРКИ

Колего, редакція Експертус Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.

Разом ми робимо внесок у відновлення економіки нашої країни. Передплатіть зі знижкою 50%

журнал «Кадровик-01»

або експертно-правову

систему «Експертус Кадри»

чи навчання на базових курсах Вищої Школи Кадровика та Вищої Школи Асистента Керівника. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!

Все буде Україна!

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27181

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10126

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
26978

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
30875

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді