Понад 670 тис. грн штрафу на роботодавця підтримав Верховний Суд

За що доведеться сплатити таку суму?

Понад 670 тис. грн штрафу на роботодавця підтримав Верховний Суд

У 2018 році представники приватного підприємства звернулись до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Держпраці у Полтавській області, в якій просили визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу у розмірі 670 140 грн у зв’язку з виявленням під час перевірки шістьох працівників, які працювали без належного оформлення трудових відносин.

Після того як Полтавський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову представники підприємства подали касаційну скаргу на адресу Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду (ВС).

Верховний Суд критично оцінив доводи скаржника щодо відсутності у вище перелічених осіб бажання працювати за трудовим договором.

Зважаючи, що саме факт допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору є підставою для застосування до роботодавця штрафних санкцій та врахувавши встановлені обставини, Верховний Суд погодився з висновками судів попередніх інстанцій про наявність у діях позивача порушення трудового законодавства, відповідальність за яке передбачена абз. 2 част. 2 ст. 265 КЗпП.

Постановою Верховного Суду постановлено касаційну скаргу приватного підприємства залишити без розгляду, а рішення Полтавського окружного адміністративного суду та постанову Другого апеляційного адміністративного суду залишити без змін.

Роботодавцю доведеться сплатити штраф у понад 670 тисяч гривень.

Джерело: Управління Держпраці у Полтавській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2550

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2394

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29269

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11941

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28729

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді