Працюємо у спеку: коли роботи є небезпечними та скільки градусів має бути у приміщенні?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Окрім кондиціонерів, можна використовувати інші засоби для регулювання мікроклімату

Працюємо у спеку: коли роботи є небезпечними та скільки градусів має бути у приміщенні?

У разі підняття температури більш ніж до +30ºС знижується продуктивність праці та одночасно зростає ймовірність нещасних випадків.

Як організувати роботу у спеку

У Держпраці закликали роботодавців зважати на погодні умови та вживати заходів для профілактики перегріву. Насамперед варто подумати про зміни в організації режиму праці.

Так, конкретні рекомендовані параметри мікроклімату можуть залежати від того, які саме види робіт виконують працівники, проте температура у будь-якому разі не може сягати понад +28ºС. Це обмеження стосується постійного робочого місця — такого, де працівник проводить понад половину робочого часу (не менш ніж дві години поспіль).

Окрім кондиціювання, Держпраці рекомендує такі засоби нормалізації мікрокліматичних умов:

  • жалюзі та світловідбивні плівки на засклених поверхнях;
  • максимальне використання природної вентиляції;
  • використання спеціального одягу та засобів захисту.

Якщо ж роботи все ж доведеться проводити за температури понад +28ºС (наприклад, на відкритих майданчиках), пам'ятайте про такі обмеження:

  • сумарна тривалість робіт має бути не більшою ніж 4-5 годин за зміну;
  • тривалість регламентованих перерв для відпочинку в охолоджуваних приміщеннях має становити не менш ніж 10% робочого часу на кожні 2ºС перевищення.

Працюємо у спеку: коли роботи є небезпечними та скільки градусів має бути у приміщенні? Як оформити скорочення тривалості робочого дня в спеку

Проте зауважте: різкий перепад температур підвищує ризик серцевого нападу. Відповідно, температура в охолоджуваних приміщеннях має становити не менш ніж +25ºС, а сам перепад — до п'яти градусів.

Якщо температура перевищує + 35°C, тривалість періодів безпечної роботи становити 15-20 хвилин, а відпочинок після цього — щонайменше 10 хвилин.

Якщо працівники використовують спецодяг для захисту від теплового випромінювання, сумарна тривалість навантаження може становити до 4-5 годин, а якщо працюють без таких засобів — не більш ніж 2 години. 

У разі температури понад +37°C роботи вважають екстремальними (небезпечними). Бажано змінити графік роботи та перенести навантаження на ранковий і вечірній час.

За інформацією Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
80

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
190

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
229

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14938

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9945

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді