Важливим елементом забезпечення національної економічної безпеки на час воєнного стану є робота підприємств в тилу: збереження робочих місць, оплата праці, своєчасна сплата податків і внесків.
Федерація роботодавців України наголошує, що задля забезпечення сталого функціонування підприємств працівники мають виконувати свої функції у тому числі за кордон. Приміром для тестування нового робочого обладнання, поставленого в рамках контрактів, участі у виставках (ярмарках) для промоції продукції національних виробників та укладення нових договорів, інших завдань, які покликані забезпечити та наростити експортну потужність нашої держави у цей важкий час.
У зв’язку з цим роботодавці звернулися до Першого віцепрем'єр-міністр — Міністра економіки України Юлії Свириденко з проханням надати доручення профільному департаменту розробити зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою КМУ від 27.01.1995 № 57, передбачивши категорії осіб з числа персоналу підприємств, установ, організацій, які не мають бронювання (окрім тих, що належать до дефіцитних військових спеціальностей), та окремий порядок їх виїзду за кордон виключно та з метою службових відряджень.
За інформацією Федерації роботодавців, вже є реакція на це звернення та очікується, що зміни будуть внесені найближчим часом.
Під час війни перевірки проводять лише за скаргами працівників, але після війни Держпраці буде дивитися кадрові документи під мікроскопом. Як правильно організувати роботу в мирний та воєнний час, щоб уникнути судової тяганини та штрафів?