Відрядження під час воєнного стану: яких змін вимагають роботодавці

Наразі перетин кордону у службових цілях можливий виключно для заброньованих військовозобов’язаних працівників, а також інших категорій осіб, зазначених у Правилах, до яких переважна більшість працівників підприємств не належить. Бізнес закликав Мінекономіки розробити зміни до Правил перетинання держкордону громадянами України і отримав реакцію на своє звернення

Відрядження під час воєнного стану: яких змін вимагають роботодавці

Важливим елементом забезпечення національної економічної безпеки на час воєнного стану є робота підприємств в тилу: збереження робочих місць, оплата праці, своєчасна сплата податків і внесків.

Федерація роботодавців України наголошує, що задля забезпечення сталого функціонування підприємств працівники мають виконувати свої функції у тому числі за кордон. Приміром для тестування нового робочого обладнання, поставленого в рамках контрактів, участі у виставках (ярмарках) для промоції продукції національних виробників та укладення нових договорів, інших завдань, які покликані забезпечити та наростити експортну потужність нашої держави у цей важкий час.

У зв’язку з цим роботодавці звернулися до Першого віцепрем'єр-міністр — Міністра економіки України Юлії Свириденко з проханням надати доручення профільному департаменту розробити зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою КМУ від 27.01.1995 № 57, передбачивши категорії осіб з числа персоналу підприємств, установ, організацій, які не мають бронювання (окрім тих, що належать до дефіцитних військових спеціальностей), та окремий порядок їх виїзду за кордон виключно та з метою службових відряджень.

За інформацією Федерації роботодавців, вже є реакція на це звернення та очікується, що зміни будуть внесені найближчим часом.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк посвідчення про відрядження: хто може не заповнювати

Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59, передбачає, що працівників направляють у відрядження на підставі наказу керівника установи або його заступника. У наказі про відрядження зазначають пункт призначення, найменування підприємства, в яке відряджено працівника, строк та мета відрядження.
163206

Зразок наказу про відрядження директора

І для відрядження по Україні, і для відрядження за кордон спершу затвердьте кошторис витрат, а потім видайте наказ. Технічне завдання для відрядження за кордон готуйте за потреби
71586

Виконання обов’язків директора на час відрядження: зразок наказу

Директор у відрядженні, а на підприємстві постійно виникають проблеми та завдання, які потребують оперативного розв’язання. Доручіть посадовій особі підприємства виконувати частину повноважень директора на час його відсутності
59416

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді