Відпустка для неповнолітніх: особливості надання

Окрім збільшеної тривалості, є ще кілька важливих для роботодавця нюансів

Відпустка для неповнолітніх: особливості надання

Щорічну відпустку неповнолітнім працівникам надають збільшеної тривалості — 31 календарний день.

Важливо також, що особи, яким ще не виповнилося 18 років, мають право скористатися відпусткою у зручний для них час та зробити це у перший рік роботи ще до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на підприємстві.

Важливо також пам'ятати, що для неповнолітніх працівників неприпустима заміна будь-якого виду відпустки грошовою компенсацією.

За інформацією Державної служби України з питань праці

Огляд змін трудового законодавства за перше півріччя 2024

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічна відпустка у перший рік роботи

Для тих працівників, які тільки починають трудовий шлях та й для інших новопризначених робітників нерідко актуальним є питання — перша відпустка через скільки місяців? Про нюанси отримання щорічної відпустки у перший рік роботи та про її тривалість читайте у статті.
11829

Наказ на відпустку без збереження заробітної плати

Українці користуються правом на відпустку без збереження заробітної плати не лише для відпочинку, а й для життєво важливих справ, до яких примусила війна. Щоб полегшити роботу кадровиків, ми підготували зразок наказу на відпустку без збереження заробітної плати та зразок наказу на відпуску без збереження заробітної плати на період воєнного стану
167570

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
512133

Наперед використана відпустка: чи стягувати кошти при звільненні

Щорічна основна відпустка — право кожного працівника. Але за використаною наперед відпусткою може слідувати звільнення. Про те, коли можна йти у відпустку та які нюанси тягне за собою надання відпустки наперед, читайте у статті.
21538

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді