Лікарняний 100% зарплати: для кого можливо

Право на таку виплату мають певні категорії громадян безвідносно тривалості страхового стажу

Лікарняний 100% зарплати: для кого можливо

Розмір допомоги з тимчасової непрацездатності, залежно від страхового стажу особи, може становити від 50% до 100% середньої заробітної плати (відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Як оплатити лікарняний

Найбільші виплати (100%) можуть отримати працівники, які мають більш ніж 8 років страхового стажу.

Крім того, на такий обсяг допомоги можуть розраховувати деякі окремі категорії осіб (при цьому тривалість стажу на впливає на розмір виплат). Це:

  • 1-3 осіб, постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • один з батьків (або особа, яка їх замінює), що доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • ветерани війни, постраждалі учасники Революції Гідності та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та Захисників і Захисниць України;
  • донори, які мають право на пільгу.

Також в обсязі 100% відшкодовують тимчасову втрату працездатності у разі: 

Що ж до працівників або гіг-спеціалістів резидента Дія.Сіті, то лікарняні їм виплачують незалежно від страхового стажу, в розмірі заробітної плати, з якої фактично сплачено страхові внески.

За інформацією Пенсійного фонду України

Зміни у бронюванні

Статті за темою

Усі статті за темою

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
139779

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
160564

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
28632

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
104418

Як оплатити лікарняний: алгоритм дій

Лікарняний для працівника — це пряма реалізація права на відпочинок і відновлення здоров’я. Лікарняний підтверджує непрацездатність працівника та є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності. Дізнайтеся як здійснюється оплата лікарняних за умовами роботи, відмова в оплаті лікарняних, відповідальність за неправильно сплачені лікарняні
7366

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді