З 1 липня збільшиться прожитковий мінімум. Чи доведеться змінювати оклади в штатному розписі?

З 1 липня збільшиться прожитковий мінімум. Чи доведеться змінювати оклади в штатному розписі?

З 01 липня 2022 року збільшиться прожитковий мінімум для різних категорій громадян України (ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 02.12.2021 № 1928-IX). Зокрема, прожитковий мінімум для працездатних осіб становитиме 2600 грн. Розмір мінімальної заробітної плати не зміниться. Як і з 1 січня 2022 року, він становитиме:

  • у місячному розмірі – 6500 грн,
  • у погодинному розмірі – 39,26 грн.
Робота відділу кадрів під час воєнного стану — ексклюзивна програма

Мінімальний оклад/тарифну ставку в штатному розписі встановлюйте у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум для працездатних осіб на 01 січня календарного року. У 2022 році цей показник становить 2481 грн.

Нагадаємо, що закон не зобов’язує збільшувати мінімальний оклад у липні та грудні, коли зростає прожитковий мінімум. Мінімальний оклад встановлюють на рівні розміру прожиткового мінімуму станом на 1 січня календарного року (ст. 96 КЗпП).

Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5745

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47662

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23585

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102631

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249232

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді