КМУ врегулював умови оплати праці держслужбовців суду, органів та установ системи правосуддя

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
Визначили, що у 2024 році не будуть застосовувати коефіцієнти схеми посадових окладів

КМУ врегулював умови оплати праці держслужбовців суду, органів та установ системи правосуддя

Особливості оплати праці держслужбовців на основі класифікації посад — роз’яснює НАДС

8 липня 2024 р. КМУ оприлюднив текст постанови «Деякі питання оплати праці державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя, інших державних органів на основі класифікації посад у 2024 році» від 05.07.2024 № 794 (далі — Постанова № 794).

У 2024 році працю держслужбовців судів, органів та установ системи правосуддя, які провели класифікацію посад держслужби, здійснюють за умовами постанови КМУ «Питання оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році» від 29.12.2023 № 1409 (далі — Постанова № 1409) без застосування коефіцієнтів.

Установили, що для таких держслужбовців з урахуванням категорій, підкатегорій та рівнів держорганів не застосовують схему посадових окладів із визначенням коефіцієнтів, затверджену постановою КМУ «Деякі питання оплати праці державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя» від 24.05.2017 № 358 (далі — Постанова № 358).

При переведенні держслужбовців судів, органів та установ системи правосуддя на інші посади держслужби, щоб визначити підкатегорію посади держслужби та встановити рівнозначність посади, застосовують перелік посад держслужби, що прирівнюються до відповідних підкатегорій, затверджений постановою КМУ «Питання оплати праці працівників державних органів» від 18.01.2017 № 15 та схему посадових окладів, затверджену Постановою № 358.

Перелік типових посад держслужби в межах рівнів посад, затверджений Постановою № 1409, виклали у новій редакції.

Норми Постанови № 794 застосовуватимуть з 1 січня 2024 року.

Ірина Матійко

За інформацією КМУ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6961

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47999

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24668

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107053

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251388

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді