Мінсоцполітики розробило зміни до Списку № 2 на роботах із шкідливими і важкими умовами праці

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
Професійні назви робіт (професій, посад) розділу «Охорона здоров’я та соціальна допомога» планують викласти у новій редакції

Пенсія за віком на пільгових умовах

5 липня 2024 р Мінсоцполітики оприлюднило на своєму сайті проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до Списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» (далі — Зміни до Списку № 2).

Особи, які працювали на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зокрема за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою КМУ від 24.06.2016 № 461 (далі — Список № 2), мають право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи (ч. 1 ст. 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2023 № 1058-IV).

Наказом Мінекономрозвитку від 18.08.2020 № 1574 затвердили Зміну № 9 до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі — КП). 

До КП внесли професійну назву роботи «Працівник з господарської діяльності закладу охорони здоров’я», змінили професійну назву роботи «Молодша медична сестра (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та ін.)» на «Молодша медична сестра (молодший медичний брат) (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця, санітар, санітар-прибиральник, санітар-буфетник та ін.), «Молодша медична сестра з догляду за хворими» на «Молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими».

Відповідні зміни внесли до Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників системи охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117.

Мета Змін до Списку № 2 — привести у відповідність професійні назв робіт (професій, посад) у Списку № 2 до тих, які є у КП. 

Мінсоцполітики врахувало зміни до КП та пропонує викласти у новій редакції розділ XXIV «Охорона здоров’я та соціальна допомога» Списку № 2, де зазначає такі назви посад: 

  • молодша медична сестра / молодший медичний брат (санітар- прибиральник / санітарка-прибиральниця); 
  • молодша медична сестра / молодший медичний брат з догляду за хворими; 
  • працівник з господарської діяльності закладу охорони здоров’я.

pamyatk_stazh_dod_vidp_shkid.png

СКАЧАТИ

Ірина Матійко

За інформацією Мінсоцполітики

Огляд змін трудового законодавства за перше півріччя 2024

Статті за темою

Усі статті за темою

Фізіогноміка — сучасний нетрадиційний метод підбору персоналу

Сьогодні до нетрадиційних методів добору працівників вдається все більше роботодавців. Застосування новітніх підходів до підбору персоналу стає ключовим фактором успіху. Не ризикуйте своїм майбутнім, наймаючи випадкових людей, зробіть ставку на професіоналів, які допоможуть вам досягти амбітних цілей.
47

Гнучка форма зайнятості: адаптація до реалій ринку праці

Гнучка форма зайнятості — це один із зручних варіантів працевлаштування як для роботодавця, так і для працівника. Сучасні умови в Україні та необхідність виїзду за кордон значної кількості громадян працездатного віку спонукають до поширення гнучкої зайнятості, яка передбачає «розмивання» основних стандартів трудових правовідносин
82

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
512132

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
29357

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
17419

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді