Подання відомостей до ПФУ: ТОП-5 пояснень від Пенсійного Фонду

Ознайомтесь з відповідями на найбільш актуальні питання

Подання відомостей до ПФУ: ТОП-5 пояснень від Пенсійного Фонду

Пенсійний фонд назвав найбільш актуальні питання стосовно подання відомостей про трудові відносини з працівниками та надав відповідні роз'яснення.

Чи всі підприємства подають відомості до ПФУ

Так, відомство поінформувало: 

 • Чи всім страхувальникам потрібно подавати відомості про працівників (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2024 № 650 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану»)?
  • Такий обов'язки покладають на органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних сил України, інших військових формувань в особливий період, підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
  • При цьому повноважень для визначення конкретного переліку страхувальників, які відповідають цим умовам, немає.
 • Чи потрібно видаляти подані дані, якщо страхувальник не підпадає під умови, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2024 № 650?
  • Відомості, які надійшли через вебпортал електронних послуг ПФУ, завантажуються до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Дані враховуватимуть при формуванні електронної трудової книжки працівника, тож видаляти їх не потрібно. 
 • Куди звертатися у разі виникнення питань?
  • Отримати роз'яснення можна у територіальних органах ПФУ за місцем перебування на обліку страхувальника. Зробити це можна:
   • через сервісні центри ПФУ, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центри надання адміністративних послуг;
   • засобами поштового / електронного зв’язку;
   • онлайн – через вебпортал електронних послуг ПФУ або мобільний застосунок «Пенсійний фонд».
 • Коли після подання оновляться дані у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування?
  • Дані в реєстрі застрахованих осіб будуть оновлені впродовж доби. Інформація з уточнювальних звітних відомостей оновлюється впродовж доби після успішного опрацювання.
  • Якщо ж працівник подавав інформацію особисто (анкету для зміни даних у реєстрі), оновлення відбудеться впродовж п’яти робочих днів.
 • Чи потрібно подавати скан-копії трудової книжки та інших документів про трудовий стаж?
  • Потрібно, якщо ці документи містять інформацію про 
   • роботу, призупинення / поновлення дії трудового договору, присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складення присяги, нагородження або заохочення за періоди до 10.06.2021;
   • записи щодо призупинення / поновлення дії трудового договору, а також про присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складення присяги, нагородження або заохочення  після 10.06.2021;
  • Надати таку інформацію може як сам працівник, так і роботодавець.

За інформацією Пенсійного фонду України

Огляд змін трудового законодавства за перше півріччя 2024

Статті за темою

Усі статті за темою

Фізіогноміка — сучасний нетрадиційний метод підбору персоналу

Сьогодні до нетрадиційних методів добору працівників вдається все більше роботодавців. Застосування новітніх підходів до підбору персоналу стає ключовим фактором успіху. Не ризикуйте своїм майбутнім, наймаючи випадкових людей, зробіть ставку на професіоналів, які допоможуть вам досягти амбітних цілей.
47

Гнучка форма зайнятості: адаптація до реалій ринку праці

Гнучка форма зайнятості — це один із зручних варіантів працевлаштування як для роботодавця, так і для працівника. Сучасні умови в Україні та необхідність виїзду за кордон значної кількості громадян працездатного віку спонукають до поширення гнучкої зайнятості, яка передбачає «розмивання» основних стандартів трудових правовідносин
82

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
512131

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
29357

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
17419

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді