Після того, як громадяни оновили дані у ТЦК, ЦНАПах чи через застосунок «Резерв+», за даними реєстру «Оберіг» мають визначати тих, хто першочергово отримає повістки.
Електронне бронювання через Дію
Для цього в реєстрі хочуть сконцентрувати максимально повну інформацію про людину: окрім даних, які вносять ТЦК, використовуватимуть інформацію з інших реєстрів (демографічного, актів цивільного стану, Податкової служби, Пенсійного фонду, Міносвіти тощо). Це допоможе вирахувати тих, хто ухиляється від мобілізації, свідомо не стаючи на облік або не оновлюючи дані. Надалі таких громадян оголошуватимуть у розшук.
Крім того, вже з 1 липня ТЦК вносять дані насамперед до реєстру «Оберіг», а не до паперової справи.
Як наслідок, реєстр має покращити процес ідентифікації громадян. Міноборони планує запровадити механізм, за допомогою якого працівники ТЦК зможуть здійснити запит на отримання інформації без відома особи (місце роботи, придатність до служби, дані про родичів, водійське посвідчення та права на володіння зброєю). Це, зокрема, допоможе зменшити кількість візитів до центрів комплектування для тих громадян, які мають бронь або відстрочку.
Відповідно, визначення тих, хто першочергово отримає мобілізаційну повістку, може відбуватися автоматично за критеріями пошуку щодо віку, спеціальності тощо. Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко порівняла процес з таргетованою рекламою: Генштаб формує запит щодо загальних критеріїв, за яким ТЦК створюватимуть переліки громадян для виклику.
Важливо, що повістки так само можуть створюватися в електронному вигляді у реєстрі (їх потрібно буде лише роздрукувати перед відправкою на останню відому адресу). А оповіщення від ТЦК вважатимуться врученими, навіть якщо людина відмовляється прийняти його чи розписатись.
За інформацією Судово-юридичної газети