Станом на 14.07.2022 понад 4,4 тис. роботодавців скористались програмою компенсації витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з-поміж внутрішніх переселенців. Які умови компенсації?

В рамках програми компенсації витрат на оплату праці роботодавці можуть отримати державну виплату 6,5 тис. гривень за кожного прийнятого працівника-внутрішньо переміщеної особи. Компенсація надається протягом 2 місяців з дати працевлаштування переселенця. За інформацією Урядового порталу, роботу за програмою отримали вже майже 7,4 тис. українців, а роботодавцям виплачено 37,3 млн грн.
Для отримання компенсації за працевлаштування ВПО роботодавцю необхідно відповідати трьом критеріям, а саме:
- стояти на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
- подати податкову звітність за 4 квартал 2021 або весь 2021 рік;
- не бути бюджетною організацією або фондом соціального страхування.
Роботодавець має укласти з ВПО трудовий контракт.
Зареєструвати дані про працевлаштовану особу можна через портал Дія. За 5 календарних днів після цього потрібно подати заявку на отримання компенсації та додати до неї документи, що підтверджують виплату зарплати та відрахування.
Компетентність — ваша сила! Активуйте демодоступ до програм:
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.