Дізнайтесь, як визначати тривалість роботи на місяць чи рік
Нормальна тривалість робочого часу визначена Кодексом законів про працю України (ст. 50) та має становити не більш ніж 40 годин на тиждень.
Виробничий календар — 2025 для «п’ятиденки» та «шестиденки»
Для підприємств, де через характер та умови виробництва п'ятиденний робочий тиждень недоцільний, встановлюють шестиденний режим. У такому разі тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 годин, а напередодні вихідних днів — 5 годин (при тижневій нормі 40 годин).
Наразі законодавство не встановлює єдиної норми тривалості робочого часу на місяць чи рік — ці дані коливаються. Відповідно, на підприємствах самостійно ухвалюють рішення про встановлення норми тривалості робочого часу на місяць чи рік, але з дотримання норм КЗпП. Як рекомендації можна використовувати листи-роз’яснення, розміщені на сайті Мінекономіки.
Зауважте: при укладенні колективного договору можна встановлювати меншу норму тривалості робочого часу, ніж передбачено КЗпП.
За інформацією Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.
Календар кадровика на листопад 2024 — зручний спосіб, щоб тримати під рукою найважливішу інформацію та прикрасити робочий стіл і створити чудовий настрій.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Середину оксамитового сезону прикрасить виробничий календар на жовтень 2024. Скачайте приємний фон для робочого столу, відвідайте фахові заходи та тримайте під рукою розрахунок тривалості робочого часу у жовтні 2024.
В Україні неробочі та святкові дні 2025 року визначаються відповідно до чинного трудового законодавства. Це офіційно встановлені святкові дні, коли не працюють більшість організацій, а також неробочі дні, які можуть включати інші святкові дати або додаткові вихідні, що утворюються за рахунок переносу.